Międzynarodowy Konkurs Programistyczny
Drukuj E-mail PDF
 

10 czerwca, w 17 placówkach konkursowych w Polsce, Czechach i Słowacji, odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2022.

Kolejny rok Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim (laboratorium egzaminacyjne ECDL) była jedną z placówek konkursowych – nie tylko uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale, ale gościliśmy również uczestników z innych szkół. Wszyscy otrzymali upominki ufundowane przez p. Beatę Ostrowską –  Koordynatora Regionalnego ECDL

400 uczniów ze szkół podstawowych, średnich i uczelni w ciągu 2,5 godziny rozwiązywało 11 zadań o różnym stopniu trudności. O ostatecznych wynikach decydowała całkowita waga poprawnie rozwiązanych zadań.

 

Tytuł LAUREATA (10% najlepszych zawodników (maks.35) z całkowitego rankingu zawodników w finale) uzyskał Filip Kacprzyk z kl. VIII a, a tytuł FINALISTY Cezary Kasprzyk, również z VIII a.

SP nr 1 w Aleksandrowie Łodzkim reprezentowali również:

Kategoria A - uczniowie z przedszkola i uczniowie z klas 1-3 SP:

Amelia Gadomska, Karol Szymkowski, Tymoteusz Wolski – klasa III d

Kategoria B - (uczniowie z klas 4-6 SP:

Marceli Durajski klasa V d

Kategoria C - uczniowie z klas 7-8 SP + klasa 1 szkoły średniej:

Nadia Pilacka VIII d, Filip Kobus VIII a

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przyznanie cyfrowej odznaki w systemie Odznaka+
Drukuj E-mail PDF

Z radością informujemy, iż nasze Centrum Egzaminacyjne ECDL przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej zostało wyróżnione poprzez przyznanie cyfrowej odznaki w systemie Odznaka+.

 System Odznaka+ to polski system służący do wydawania, przechowywania i udostępniania cyfrowych poświadczeń.

 Jest to forma wirtualnej wizytówki, dzięki której Polskie Towarzystwo Informatyczne – jako wydawca odznaki – poświadcza, iż nasza placówka uzyskała miano Centrum Egzaminacyjnego ECDL.

Odznaka stanowi potwierdzenie spełnienia warunków stawianych Centrom Egzaminacyjnym ECDL m.in spełnienie warunków organizacyjnych zapewniających wysoką jakość procesu egzaminowania oraz pozytywny wynik wizyty referencyjnej.
 
Odznaka+

 

 

Projekt PoLAND of IT masters
Drukuj E-mail PDF

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z realizowanym projektem.

PoLAND of IT masters - to projekt, którego celem jest promocja Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacji w cyfrowym świecie.

Twórzmy pozytywny wizerunek Polaka w świecie. Okazją do podjęcia tej inicjatywy otworzył nam konkurs Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Dyplomacja publiczna.

W ramach tego konkursu Polskie Towarzystwo Informatycznie realizuje projekt o nazwie „Od polskiej szkoły matematycznej do polskiej szkoły algorytmiki i programowania – czyli o informatykach, polskiej żyle złota”. Jego celem jest wsparcie promocji Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania ale także szerzej pojętych twórców cyfrowej rzeczywistości – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacji w świecie. Produktami projektu są materiały informacyjne przedstawiające wybitnych polskich informatyków oraz ich wspaniałe osiągnięcia w dziedzinie budowy oraz wykorzystywania narzędzi sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, rozszerzonej rzeczywistości, gier komputerowych oraz innych topowych trendów IT. Pokażemy, że sukcesy, które od ponad 26 lat odnoszą młodzi Polacy w olimpiadach informatycznych, mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym czy innych zawodach, nie są przypadkiem a następstwem polskiej szkoły matematycznej oraz stworzenia polskiej szkoły algorytmiki i programowania.

 

Oferujemy do wykorzystania przez zespoły promocji polskich placówek za granicą, ale nie tylko – także przez nas, materiały informacyjno-promocyjne w postaci tekstowej (foldery w językach polskim oraz angielskim) jak i w formie wideo (film, spoty) przedstawiające  osiągnięcia informatyków polskich oraz ich wkład w rozwój wiodących firm sektora technologii cyfrowej. Stworzone zostało logo promocji oraz hasło -  PoLAND of IT masters. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie stanowić będzie początek szerszego ruchu. Chcemy aby było kontynuowane i pokazywało wiele znanych i mniej znanych osiągnięć jakie są udziałem polskich informatyków i polskich firm sektora IT.

 

Więcej o samym projekcie na stronach www.landofitmasters.pl

 

Język angielski dla dorosłych i młodzieży
Drukuj E-mail PDF

ZAPRASZAMY NA WAKACYJNE SZKOLENIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!!

Proponujemy Państwu zajęcia z języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych na różnych stopniach zaawansowania. Zajęcia dla początkujących, spotkania konwersacyjne. Nasza kadra lektorska posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz pasje do nauczania, dzięki czemu każda lekcja jest interesującym doświadczeniem. Zawsze dbamy o odpowiedni poziom oraz efektywność nauki. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów grupowych, indywidualnych oraz dla firm.

O szczegóły prosimy pytać pod numerem telefonu: 789467663 oraz adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.