UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW TIK?-TAK! I EDUKACJA Z PANEM TIKiem W WOJ. ŁÓDZKIM
Drukuj E-mail PDF

SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTEGO PODSUMOWANIA KONKURSÓW W WOJEWÓDZTWIE ŁODZKIM:

  • ·Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? – TAK!
  • · „Telefonem ucz się i odkrywaj świat!”

W dniu 08 czerwca 2015 roku, w Sali Rady Wydziału EEIA Politechniki Łódzkiej, odbyło się uroczyste spotkanie mające na celu podsumowanie dwóch konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? – TAK! oraz „Telefonem ucz się i odkrywaj świat!” "Edukacja z Panem T.I.K-iem".

Podsumowanie dokonań uczniów i nauczycieli w konkursie TIK!-TAK? połączone było z rozdaniem dyplomów oraz ogłoszeniem wyników konkursu na najlepsze prace dyplomowe z Informatyki na Politechnice Łódzkiej. Uroczystość rozdania dyplomów odbyło się na zaproszenie Dziekana WEEIA oraz Oddziałów Łódzkich PTI oraz ACM.

W spotkaniu zostali zaproszeni i uczestniczyli uczniowie szkół z woj. łódzkiego z najlepszymi wynikam  w konkursie, wraz ze swoimi opiekunami – nauczycielami, rodzicami.

Organizatorem spotkania byli Koordynator Regionalny ECDL – region Łódź we współpracy z Prezesem Oddziału Łódzkiego PTI ACM Łódź Chapter.

W tegorocznej, V edycji Konkursu w województwie łódzkim brało udział ok. 1050 uczniów z 71 różnego typu szkół: z 26 szkół podstawowych, 23 szkół gimnazjalnych oraz 22 szkół ponadgimnazjalnych.

Do półfinału, który odbywał się 28.04.2015r z województwa łódzkiego przystąpiło 27 uczniów z 18 szkół.  Rozgrywki na tym etapie odbywały się pod nadzorem Regionalnych Komisji Konkursowych.

Do finału konkursu, który miał miejsce 14 maja 2015 w Warszawie podczas Światowych  Dni Społeczeństwa Informacyjnego, z naszego województwa zakwalifikowało się trzech uczniów, dwóch ze szkół gimnazjalnych oraz jeden ze szkoły ponadgimnazjalnej. W finale dwóch uczniów zajęło bardzo dobre miejsca: Oliwier Wiatr z Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim zajął 6 miejsce oraz Krzysztof Haładyn z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej zajął 11 miejsce.

    Wszyscy zaproszeni uczniowie: półfinaliści, finaliści otrzymali gratulacje od organizatorów, dyplomy oraz upominki przekazane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi i gadżety ECDL przekazane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Dyrektorzy szkół, opiekunowie-nauczyciele otrzymali również upominki oraz dyplomy i podziękowania za pomoc, wsparcie i wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.