KONKURS PROMUJĄCY ECDL
Drukuj E-mail PDF

W dniu 20 maja 2015 roku, w szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się 1-sza edycja Wojewódzkiego Konkursu Promującego Ideę ECDL. Konkurs otrzymał patronat Polskiego Towarzystwa Informatycznego Oddziału Łódzkiego. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły, Pan Robert Bednarek. Następnie 10 zespołów składających się z 3 uczniów przystąpiło do zmagań konkursowych rozwiązując test z Grafiki Menedżerskiej i Prezentacyjnej. Test składał się z 20 zadań i tyleż samo punktów było do zdobycia przez każdego ucznia. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

  • Katolicka Szkoła Podstawowa Świętego Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Mikołaj Bereska, Michał Kacprzyk, Jan Hoffman – opiekun Mieczysław Włóka;
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Katarzyna Kubiak, Dawid Cłapa, Mateusz Kaczmarek, Krzysztof Andrzejewski, Mateusz Rozpędek, Jakub Olczyk pod opieką pani Ireny Dudkiewicz;
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Adam Dębny, Jakub Lec, Sebastian Nurkowski, Dominik Baranowski, Konrad Masłowski, Kacper Szczepanowski pod opieką pani Marty Chojnackiej;
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Katarzyna Dobrosińska, Ziębiński Piotr, Jakub Ciesielczyk pod opieką pana Tomasza Grynkiewicza;
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Bartłomiej Pruszczyk, Bartosz Głowacki, Bartosz Siwakowski pod opieką pani Karoliny Majchrzak;
  • Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Ada Możdżeń, Michał Kawnik, Igor Ortyl, Piotr Litych, Jakub Kałuża, Kacper Jeż, Jakub Ubrych, Antoni Wieteska, Łukasz Bosy. Opiekunami drużyn byli pani Sylwia Cygan i pan Albert Hodorowicz.

Po trwających 45 minut testach sprawdzających, w których dokonano oceny punktowej poprawności wykonania zadań oraz czasu i ch wykonania Jury konkursowe ogłosiło wyniki:

Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Bartłomiej Pruszczyk, Bartosz Głowacki, Bartosz Siwakowski. Opiekunem drużyny była pani Karolina Majchrzak. Drużyna pani Majchrzak uzyskała wynik 52 punktów (na 60 możliwych do zdobycia) w czasie 135 minut. Miejsce drugie zajęła drużyna gospodarzy konkursu, czyli Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Ada Możdżeń, Michał Kawnik, Igor Ortyl pod opieką pani Sylwii Cygan z wynikiem 51 punktów w czasie 81 minut, a na miejscu 3-cim uplasowała się druga drużyna z naszej szkoły w składzie: Piotr Litych, Kacper Jeż i Kuba Ubrych, która zdobyła 49 punktów w czasie 81 minut. Opiekunem zespołu był pan Albert Hodorowicz. Jak widać o kolejności decydowały dosłownie detale.
Jeszcze większe emocje były podczas ustalania klasyfikacji indywidualnej, w której reprezentant naszej szkoły Michał Kawnik zapewnił sobie zwycięstwo szybszym wykonaniem zadań niż jego kolega ze Szkoły Podstawowej nr 3 Dawid Cłapa. Michał rozwiązywał test 2 minuty krócej od Dawida. Obaj chłopcy uzyskali tyle samo – 19 punktów na 20 możliwych do zdobycia. Trzecie miejsce zajął Piotr Litych ze Szkoły Podstawowej nr 16 z wynikiem 18 punktów w czasie 20 minut (Piotrek najkrócej ze wszystkich uczestników rozwiązywał test). Zwycięzca otrzymał cenną nagrodę – tablet ufundowany przez firmę KAUFLAND.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i liczymy na spotkanie w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.
Organizator konkursu – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim składa serdeczne podziękowania firmie Kaufland za ufundowanie nagrody głównej oraz dodatkowych nagród w postaci głośników, słuchawek i wielu innych akcesoriów komputerowych a także Regionalnemu Koordynatorowi ECDL pani Beacie Ostrowskiej za przekazanie upominków dla uczestników konkursu.