PODSUMOWANIE IV EDYCJI KONKURSU INFORMATYCZNEGO PROMUJĄCEGO IDEĘ ECDL W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Drukuj E-mail PDF

W dniach 19 -23 marca 2018 roku przy okazji obchodów Dni Otwartych ECDL w Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego promującego ideę ECDL. Szkoła była również organizatorem konkursu, który odbywa się po patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiego Biura ECDL. W tym roku współorganizatorem konkursu było Prywatne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim.

W tegorocznej edycji organizowanej w trakcie Dni Otwartych ECDL-a wzięło udział 20 uczniów z 7 szkół, którzy rywalizowali tym razem z modułu S10 czyli programowania w języku python.

W zawodach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim,  Szkoły Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim (dawne Gimnazjum nr 4), IV LO w Piotrkowie Trybunalskim (dawne Gimnazjum nr 2) oraz Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim i Prywatnego Gimnajzum Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim. Te 2 ostatnie szkoły były gospodarzami tegorocznego konkursu. Pierwsza część - czyli rozwiązywanie zadań i test teoretyczny odbyły się w Szkole Podstawowej nr 16 natomiast podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w siedzibie Prywatnego Gimnajzum Magdaleny Jakubiak. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły w składzie: Piotr Litych, Jakub Morawski i Piotr Gągorowski (najmłodszy uczestnik konkursu). Z naszej szkoły indywidualnie wziął udział także Grzegorz Pawlak. Opiekunem drużyny jest pan Albert Hodorowicz. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim w składzie: Michał Woźniak, Mikołaj Gnitecki i Karol Wlaźniak a opiekunką pani Irena Dudkiewicz. Miejsce trzecie zajęli uczniowie dawnego Gimnajzum nr 4 a obecnie Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim którą reprezentowali: Piotr Ziębiński, Kacper Jeż oraz Jan Fussy pod opieką pani Ewy Kulik. Indywidualnym zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Ziębiński ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim. Za nim uplasował się na miejscu 2. Piotr Litych a na miejscu 3. Jakub Morawski - obaj to uczniowie tej szkoły. Przyznane zostały także 3 wyróżnienia dla: Michała Woźniaka i Mikołaja Gniteckiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotra Gągorowskiego z SP nr 16. Troje najwyżej sklasyfikowanych uczniów w nagrodę dodatkowo przystąpiło do darmowego egzaminu z modułu S10 staną się posiadaczami certyfikatu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody rzeczowe w tej edycji konkursu przekazała Pani Beata Ostrowska - Koordynator Regionalny ECDL w województwie łódzkim oraz pani Magdalena Jakubiak - właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej oraz Prywatnego Gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. Specjalne podziękowania zostały również skierowane dla pani Jolanty Zielińskiej z-cy dyrektora SP nr 16, dyrektora Prywatnej Szkoły Podstawowej Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim - pani Anety Żurawskiej.