IV EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO PROMUJĄCEGO IDEĘ ECDL W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Drukuj E-mail PDF

W dniu 19 marca 2018 r. o godzinie 10:00, przy okazji obchodów DNI Otwartych ECDL w Polsce, w Szkole Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego promującego ideę ECDL. Szkoła jest również organizatorem konkursu, który odbywa się po patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiego Biura ECDL. W tym roku współorganizatorem konkursu jest Prywatne Gimnazjum i szkoła Podstawowa Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Polega na wykonaniu zadań z określonego działu wiedzy, który jest jednym z modułów zaliczanych w trakcie certyfikacji ECDL PROFILE. IV edycja Konkursu będzie obejmowała zagadnienia związane z z podstawami oprogramowania w oparciu o język programowania PYTHON. Stanowi to odpowiednik MODUŁU ECDL S10 certyfikacji ECDL PROFILE.

Podstawą przygotowania merytorycznego do Konkursu będzie Syllabus dostępny na stronie szkoły: www.sp16.piotrkow.pl oraz http://ecdl.pl/. Konkurs ma charakter drużynowy - każda szkoła może zgłosić 3 osobową drużynę. Regulamin konkursu i zgłoszenie dostępne są stronie internetowej szkoły http://www.sp16.piotrkow.pl. Zgłoszenie należy przesłać na następujące adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2016 r.

Lista zakwalifikowanych drużyn zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły: http://www.sp16.piotrkow.pl w dniu 18 marca 2018 r.

Przewidywane są nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrody otrzymają 3 pierwsze drużyny, których zawodnicy uzyskają łącznie największą liczbę punktów.

Laureatami konkursu zostaną 3 uczniowie, którzy uzyskali największa liczbę punktów. Uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu odbędzie się w dniu 23 marca o godzinie 10:00 w siedzibie Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy ul. Dmowskiego 38D.